zpět na hlavní stranu zpět na hlavní stranu
O nás
Aktuálně
Pronájem
Tábory
Fotogalerie
Akce
Odkazy
Ceník
Kontakty
Rezervace

Tábor

Tábor 2014 - výběr fotek

Nejlepší fotky z tábora 2014:

Tábor 2013 - výběr fotek

Nejlepší fotky z tábora 2013 můžete najít na
http://fotostopa.rajce.idnes.cz/Tabor_Rezek_2013/

Tábor 2012 - výběr fotek

Nejlepší fotky z tábora 2012 můžete najít na
http://fotostopa.rajce.idnes.cz/Tabor_2012_foto/

Tábor 2011 - fotky

Všechny fotky z tábora 2011 můžete najít na
http://fotostopa.rajce.idnes.cz/Foto_tabor_Rezek_2011_-_vse/

"10 DNÍ V AKCI II" ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI!

         Letos proběhl již 16. letní stanový tábor oddílu STOPA z Nového Města nad Metují opět na jejich základně U Rezku. Na děti čekalo plno sportovních aktivit, které hravě a bez úrazů zvládly. Nejprve jsme si všichni krásně nabatikovali svá trička, která se lišila barevně dle jednotlivých oddílů. Za pomoci p. Petra Ptáčka se děti mnohdy poprvé v životě svezly na raftech, jízdy se zdařily bez jediného namočení. Horolezecký oddíl Vrchoviny tradičně seznámil děti se základy horolezeckého výcviku ve cvičných skalkách v HISu, poděkování patří Petru Hackerovi, Davidu Adamskému a Martině Bartáčkové. Mezi sportovní aktivity lze zařadit bezesporu cyklovýlety po blízkém okolí, všechny nás překvapili “prvňáčci“, kteří statečně ujeli stejnou trasu jako ti nejstarší.

            Při turistických výletech jsme nejen navštívili novoměstskou obůrku, ale zúčastnili jsme se celodenního výletu do Polska, kde jsme navštívili dinopark v Karlowě a prohlédli jsme si japonskou zahradu v Jarkowě, všem můžeme tento výlet doporučit. Další celodenní výlet se uskutečnil do vesničky Krňovice, kde je nově vybudovaný skanzen, který mapuje způsoby bydlení a obživy našich předků na Královéhradecku. V podvečer nás navštívili strážníci Městské policie, kteří dětem vysvětlili, jak si počínat v situacích, do kterých by se mohly během prázdnin dostat, samozřejmě nechali děti prohlédnout nejen auto, ale i celé vybavení. Za jejich vstřícný přístup jim také moc děkujeme. Večer na nás všechny čekalo velké překvapení, a to v podobě noční prohlídky novoměstského zámku. Pátrali jsme po pověstné černé paní Bertě a Mandě, jež je s historií zámku spojena. Příjemně nás překvapila atmosféra nasvícených zámeckých komnat, úžasná průvodkyně a přístup zaměstnanců k dětem.

            Samozřejmě nesměla chybět na závěr táborová pouť, kde děti plnily různé zábavné úkoly a za ně získávaly bodíky, za které si následně mohly v obchůdku zakoupit krásné nezbytnosti. Děti se také v průběhu tábora seznamovaly s tábornickými dovednostmi – zdravověda, znalost topografických značek, poznávání hradů a zámků, určování rostlin a zvířat, práce s buzolou a mapou, naučily se Morseovu abecedu a mnoho dalšího.

            V závěru bych ráda poděkovala nejen hodným dětem, ale také za pomoc kuchařům Mirkovi Novotnému a Pepovi Vávrovi, kteří nám vařili výborná jídla, ale také v průběhu tábora zvelebovali naše tábořiště. Nesmím zapomenout na skvělé vedoucí – Aničku, Týnu, Bety, Jitku, Honzu, Martina, Jirku a poděkování patří zdravotnici Mirce Vávrové a mnohým rodičům, kteří nás zásobovali napečenými dobrotami! Zkrátka děkuji všem, jelikož tuto činnost vykonávají bez nároku na odměnu a v době své vlastní dovolené. Těším se na další spolupráci při podzimních víkendových akcích.

                                                        Vedoucí turistického oddílu STOPA Soňa Novotná

Všechny fotky na rajče.net

Výběr fotek z letošního tábora:

 

LETNÍ STANOVÝ TÁBOR 2009

Ve dnech 30.7. - 9.8.2009 proběhl na tábořišti letní stanový tábor. Děti si prožili "10 dní v akci".

  • pěší výlety (Muzeum řemesel Letohrad)
  • cyklovýlety (s prohlídkou zařízení profesionálních Hasičů)
  • lezecký výcvik na cvičných skalách v HISu
  • soutěže, hry

Fotky z loňského tábora:

Copyright © 2005 – 2020 Soňa Novotná