zpět na hlavní stranu zpět na hlavní stranu
O nás
Aktuálně
Pronájem
Tábory
Fotogalerie
Akce
Odkazy
Ceník
Kontakty
Rezervace

Akce

POHÁDKOVÝ ŠMAJD SE STOPOU

Pohádkový pochod

V sobotu 6. 6. 2015 se uskutečnil XIX. ročník tohoto pochodu. Cestou děti potkávaly pohádkové postavy, u kterých plnily různé úkoly. V cíli na všechny čekaly doprovodné hry, tombola i občerstvení. Tato akce proběhla za podpory firem a dobrovolníků z Nového Města nad Metují a okolí.

 

Slet čarodějnic 2015

Slet čarodějnicOddíl STOPA pořádal 30.4.2015 pravidelný "Slet čarodějnic" na tábořišti U Rezku, kde na všechny čekal velký táborák, občerstvení a několik soutěží pro děti.

Pálení čarodějnic 2014

Slet čarodějnicStejně jako každý rok se 30.4.2014 slétly na tábořišti všechny čarodějnice z okolí. Během krátké vycházky (cca 3 km) děti spolu se svými rodiči zodpovídaly záludné otázky paní "Čarodějnice". V cíli na tábořišti Rezek jsme si společně opekli vuřtíky.

Pohádkový šmajd 2013

Pohádkový šmajdV sobotu 25.5.2013 se uskutečnil 18. ročník pochodu "Pohádkový šmajd se Stopou". Rodiče s dětmi absolvovali trasu dlouhou 4,5 km, na které  děti plnily úkoly pohádkových postaviček. 

Slet čarodějnic 2013

Oddíl STOPA pořádal 30.4.2013 pravidelný "Slet čarodějnic" na tábořišti U Rezku, kde na všechny čekal velký táborák, občerstvení a několik soutěží pro děti.

 

Pohádkový šmajd 2012

Pohádkový šmaj se Stopou Dne 2.6.2012 se konal 17. ročník pochodu "Pohádkový šmajd se Stopou". Od novoměstské sokolovny k tábořišti U Rezku vedla cca 4 km dlouhá trasa, na které děti spolu se svými rodiči plnily úkoly pohádkových postaviček. Za splnění získaly nějakou drobnou odměnu.

 

Slet Čarodějnic 2012

 Dne 30.4.2012 jako každý rok proběhla čarodějnická vycházka na Rezek. Na cca 3,5 km dlouhé trase čekaly na děti úkoly paní Čarodějnice. V cíli, na tabořišti u Rezku, děti dostaly malou odměnu a pálil se velký táborák, kde bydo možno opéct donesenou uzeninu a zakoupit pivo, limonádu, kávu nebo čaj. 

Proběhla soutěž "O kuličkového krále" v kategorii dětí i dospělí:-) Vítězové dostali i odměnu.

Akce se konala v rámci charitativní sbírky Pomozte dětem.

Slet čarodějnic 2010

Dne 30.4.2010 se již po dvanácté slétly všechny čarodějnice z okolí Nového Města a prošly si tříkilometrovou trasu, kde plnily úkoly Malé čarodějnice. Po příchodu na tábořiště U Rezku si všichni mohli zasoutěžit ve sportovních disciplínách a také se zúčastnit soutěže "O kuličkového krále". Vítězové získali hezké ceny, ale na každého účastníka také nějaká cena útěchy zbyla. Následovalo upálení připravené čarodějnice, poté si každý opekl vuřta a poseděl u ohýnku za velmi hezkého počasí až do večerních hodin. Celkem se slétlo přes 150 čarodějnic a čarodějů.

15 let činnosti oddílu STOPA

V sobotu 5. 9. 2009 proběhlo na tábořišti U Rezku setkání bývalých i současných členů turistického oddílu STOPA.

Pohádkový šmajd se Stopou

V sobotu 30.5.2008 se uskutečnil již 14. ročník Pohádkového šmajdu se Stopou. Start byl od novoměstské sokolovny a asi po 5 km došli všichni účastníci šťastně do cíle k Rezku. Během pochodu děti splnily spolu s rodiči úkoly v pohádkovém lese, za které dostaly odměny. V cíli čekala bohatá tombola a možnost zakoupení občerstvení. Tuto akci podpořily firmy a dobrovolníci z N. Města a okolí. 

Na tábořiště U Rezku se slétlo 198 čarodějnic a čarodějů

ne 30.4.2008 se uskutečnil 12. ročník akce „Pochod za čarodějnicí“, který pořádá Turistický oddíl mládeže Stopa ve spolupráci s odborem KČT a ZŠ Komenského. Účastníci sletu vyšli od sokolovny a cestou odpovídali na všetečné otázky „ Malé čarodějnice“. V cíli, na tábořišti U Rezku, se nejprve upálila čarodějnice a pak si mohl každý opéct vuřtíky. Pro příchozí byl uspořádán turnaj ve cvrnkání kuliček „O kuličkového krále“, kde nešlo ani tak o vítězství jako o zábavu.

Svojí návštěvou nás potěšil místostarosta p. Petr Hable, který slavnostně přestřihl pásku a tím předal dětem a ostatním zájemcům do užívání nové hřiště na volejbal, nohejbal, přehazovanou… Toto hřiště bylo vybudováno stavební firmou Luboše Bednáře za nemalé finanční podpory města Nové Město nad Metují, za což velmi děkujeme.

Celá akce se konala v rámci charitativní sbírky Pomozte dětem, kterou znáte z televizní obrazovky pod názvem „KUŘE“. Všem účastníkům děkujeme za účast a příspěvky na tuto sbírku. Výtěžek bude po rozpečetění zaslán na konto a částka bude zveřejněna na těchto stránkách.

Vedoucí TOM Stopa Soňa Novotná

Dobročinná akce Pomozte dětem

Tur. oddíl Stopa ve spolupráci se ZŠ komenského 15 uspořádali dvě akce na podporu této sbírky - vánoční vystoupení pro veřejnost dne 16.12.2007 a pochod za Čarodějnicí dne 30.4.2008. Při těchto dvou akcích bylo vybráno 2 814,50 Kč. Všem lidem, kteří tuto charitativní sbírku Pomozte dětem podpořili, bych ráda upřímně poděkovala a zároveň informovala, že tato sbírková činnost bude pokračovat i v následujícím ročníku.Více informací můžete získat na www.pomoztedetem.cz
Soňa Novotná

Copyright © 2005 – 2020 Soňa Novotná